İki büyük marka eksik bir sonla!

İki büyük marka eksik bir sonla!

Coca Cola ve Uber Eats işbirliği yaparak, noelde çalışan insanları mutlu etmeyi amaçlayan bir kampanya yarattı.

Coca cola hemen her sene, yeni yılda (ya da noelde) çalışan insanları konu alan bir reklam filmi çekiyor. Bu sene bir değişiklik yaparak Uber Eats ile ortaklık kuran Coca Cola, bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan adamı konu alıyor.

Reklam filminde, çalıştığı için ailesinden ve sevdiklerinden ayrı kalmak zorunda kalan güvenlik görevlisini tüm gece çeşitli uğraşlar bularak zaman geçirmeye çalıştığını görüyoruz. Tam da en sıkıldığı anda şirketin kapısında beliren kurye kendisine, üzerinde Coca Cola ve Uber Eats logosu bulunan bir kese kağıdı getiriyor.

Masasına geçip kese kağıdını açan adam, ailesi tarafından gönderilmiş noel kazağını ve noel yemeklerini buluyor. Hemen ardından telefonuna ailesinden fotoğraf gelen adamın çok mutlu olup yalnız hissetmediğini anlıyoruz. Bu da Coca Cola ve Uber Eats’in çalışanlara noel jesti!

 

Kafamın içi:

Öncelikle Coca Cola’nın daha önceden yeni yıl için hazırladığı bir reklam filmini izlemenizi istiyorum.

 

Benim bu reklam filmini izlediğimde burnumun direği inceden sızladı gözlerim biraz doldu. (Biraz da duygusal biri olabilirim tabi)

Uber Eats ile ortak çalışması sonucu yaptıkları reklam filminde her şey iyi güzel hoş. Noel gecesi çalışan insanları düşünmeleri şahane elbette. Herhangi bir yemek değil noel yemekleri yemesini sağlamak, noel kazağının sıcaklığını sunmak zarif bir düşünce.

Ancak, noel gecesi çalışan insanın mutsuz olmasının sebebi noel yemekleri ve noel kazağı değildir arkadaş! Sevdiklerinin, ailesinin yanında olamamaktır. O muhabbete katılamamak, birlikte kutlayamamaktır.

Yukarda koyduğum reklam filmindeki gibi sevdiklerini yanına getirmiyorsanız orda her zaman bir eksik vardır. “ Sevdiklerinizin yerini tutmaz ama mutlu bir noel geçirmeniz için elimizden geleni yaptık” gibi bir son beklerdim.

Yazar: cansu_bu