Elektronik Depresyon: Bob Moses

Elektronik Depresyon: Bob Moses

Karanlık Dans Müziği

Aslen Kanadalı olan Tom Howie & Jimmy Vallance'ın yolları ilk kez lise yıllarında kesişir. Okul sonrası bağları kopan ikili ayrı ayrı da olsa California punk, Northwest grunge, Minimalist electronic müzik tarzları etrafında dolanarak sektör içerisinde denemelerine devam ederken, 2012’de Brooklyn’de bir otoparkta karşılaşıp, dönemin underground mekanlarında can bulan, electronic-alternative-dance müziği ikilisi Bob Moses’ı hayata geçirirler.

2015’ de Tom’un rock müzik, Jimmy’nin ise trance müzik altyapı hakimiyeti harmanlanarak piyasaya sürülen ve oldukça ses getiren ilk albümleri Day Gone By ile; tüm  dikkati sadece duyu organlarına toplamayı başaran klavye tonları, dengesiz ruh halini tablet tablet çikolata yemişcesine doyuran davul yürüyüşleri, camianın en cool abilerini dahi partilerde sallandıran ritim alt yapısı ve şarkı sözlerindeki anlam yüklü serzenişler ile ister club, ister alternative, ister metal camiası mensubu olun, hepinizin dikkatini çatır çatır çekeceğiz dediler.

İlk albümün ardından performans ve turne programına yoğunlaşan ikili, geçen yaz Dominos Record iş birliği ile, ikinci albümün ilk single’ı ‘’Back Down’’ ve hemen ardından ‘’Heaven Only Knows’’u bünyelere salıp, Ekim ayında tüm albümü yayınladı. Battle Lines; karamsar dans ritimleri, modern ve derin rock sesleri, hayal meyal kulağa gelen vokaller ile annelerimizin gün tabağı gibi doyurucu karmaşayı seven bir kuşağı mutlu edebilecek bir albüm.

Canlı performansları ve turne tutkuları ile tanınan ikili; Glastonbury, Coachella, EDC, Lollapalooza gibi en çok ses getiren festival sahnelerinde binlerce kişiyi coşturmaya devam ederken, 2014’den bu yana Türkiye dinleyicisini her yıl bir performans ile mutlu etmeyi ihmal etmedi. Bu yıl da, Gigology organizasyonu ile 9 Şubat Cumartesi, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde. 

Büyük Ev Ablukada, Ah! Kosmos, Gaye Su Akyol, Coldplay, Hvob, The Blaze, Solomun, Arthur Beatrice, Bonobo dinleyicileri, Bob Moses’a bir şans verin, pişman olmayacaksınız!

 

Etkinlik bileti;

www.mobilet.com

Yazar: Dijan İyigün