Instagram’dan ‘creator accounts’ hamlesi!

Instagram’dan ‘creator accounts’ hamlesi!

Instagram, yüksek takipçili ve özgün içerikler üreten hesaplar için yeni adımlar atıyor. Uygulama ‘creator accounts’ diye adlandırdığı bu hesaplar için mesajlaşmayı ve analizi daha etkin kullanabilecekleri özellikleri yakın zamanda hayata geçirecek.

The Hollywood Reporter'a göre, güncelleme şu anda test ediliyor ve önümüzdeki yıl daha geniş kapsamla kullanıma sunulacak. Bu özellikler şirketin 2016 yılında duyurduğu ‘Instagram iş profilleri’ne bir alternatif olarak sunulacak.

Özellikler, mesajlaşma ve analiz olarak 2 ana başlık altında toplanıyor.

Mesajlarda daha geniş bir filtreleme özelliği getirilecek. Böylece spam ve olumsuz durumların önüne geçilip, bu hesaplara gelen mesajların kalitesinin arttırılması amaçlanıyor ve yine bu sayede pek çok kullanıcının potansiyel sponsorlar ve iş bağlantıları bulması kolaylaşacak.

Analizde Instagram’daki influencerların hesaplarındaki takipçi sayılarının nasıl değiştiğine dair haftalık, günlük olarak sunulacak daha detaylı veriler ve daha gelişmiş analizler almasına olanak tanıyan özellikler gelecek. Instagram şu anda işletme hesaplarına bazı analizler sağlıyor, ancak ‘creator accounts’ hesaplarında bulunabilecek kadar ayrıntıya sahip değil. Halihazırda bu işi yapan üçüncü taraf uygulamaları mevcut fakat bu uygulamalar güvenlik açısından bu hesaplar için büyük tehdit oluşturuyor.

Yazar: Ajans Başkanı