Kötülük görünmezliğini kaybediyor!

Kötülük görünmezliğini kaybediyor!

Şunu kabul edelim dünya bir günde berbat bir hale gelmedi. Teknolojinin gelişmesi ve insanların görsel kayıt kaynaklarına ulaşma kolaylığı bize içinde bulunduğumuz durumu daha iyi gösteriyor.

Zorbalığın teknoloji sayesinde kayıt alındığı ve diğer insanlara kolayca yayılması size umudunuzu kaybettirmesin. Bu tarz insanlar hep aramızdaydı ama artık kendilerini saklayamıyorlar. Bu durumun yarattığı avantajlar ve dezavantajlar mevcut.

Reyting savaşları, yapımcıların gözünü kör etmiş durumda artık her birey kendi yayıncısı olduğu için burada bir kurumdan veya kişiden bahsetmiyorum. Son dönemde çekilen kamera şakaları, kışkırtma videoları, meydan okumalar, cinsel içerikli oyunlar vb. şeyler reyting için bu yayıncıların bizlere ne kadar ileri gidebileceğini gösteriyor. Onlara istedikleri başarıyı vererek daha da ileri gitmelerini sağlıyoruz.

Kontrol senin elinde değil!

Şimdi sen reyting uğruna hastalıklı tipleri toplayacaksın, onları belli vaadlerle kontrol altında tutmaya çalışacaksın, işler kontrolünden çıktığı anda da, bu kişilerde yarattığın sentetik şöhreti ellerinden alacaksın ve o adamın hiç bişey yapmadan durmasını bekleyeceksin. Kusura bakma o canavarı önce sen sonra biz uyandırdık.

Aşağıdaki videodan sonra daha iyi anlaşıldı ki bu adamın son yaptığı canilik aslında buz dağının görünen yüzü.

Yazar: Ajans Başkanı