Onu bunu bırakın da yılbaşında n'apıyoruz?

Onu bunu bırakın da yılbaşında n'apıyoruz?

Yılbaşına bir hafta kala hala kafası karışık olanlara gelsin.

Mitte – Karaköy / Surprise New Year Party / 31 Aralık

Geleneksel Asya lezzetlerine modern bir dokunuş ile Alternatif Asya mutfağını yaratan Mitte Karaköy’de akşam yemeği ile başlayan ‘sürpriz program’ sabahın erken saatlerine kadar devam edecek.

Akşam yemeği menüsü Endonezya’da eğitim alan executive şef İrem Esen tarafından hazırlandı.

Kapıda bulunan görevlileri nezaket darbeleri ile aşabildiğiniz takdirde keyiflil bir Mitte Karaköy akşamı deneyimlenebilir.

Adres: Kemankeş mahallesi Necatibey Cad. No:66/A Karaköy Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0543 62763 62

http://mittekarakoy.com.tr

Babylon – Bomonti / Fizy Nights: Oldies But Goldies Yılbaşı Partisi / 31 Aralık

1999 yılından beri progresif müziğin öncülerini İstanbul’da ağırlayan Babylon yeni yılı klasiklerle karşılayacak.

Murat Abbas ve Murat Beşer’in geniş bir yelpazeden seçtiği -pop, rock, hip-hop, disko, funk, rock’n roll- şarkılara Engin Eraydın’ın hazırladığı görseller eşlik edecek.

Bir Marty Mcfly ve Dr. Brown birlikteliği olmasa dahi partinin geleceğe dönüş etkisi yaratacağı kesin!

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1 Bomonti Şişli İstanbul

Telefon: 0212 334 01 90

http://babylon.com.tr/tr

Moda Sahnesi – Kadıköy / Kendine Has Sunar 'Herkes Tek' / 28-29-30 Aralık

Kadıköy’ün kültür-sanat nabzını geniş spektrumu ile elinde tutan Moda Sahnesi, ‘’herkes eğlencesini önceden doya doya yaşasın, yılbaşı gecesini evinde tombala turnuvası ile mis gibi kutlasın’’ diyen kesimden.

‘’Yılbaşında Evdeyiz’’ programı, 28 Aralık Cuma akşamı Büyük Ev Ablukada ‘’Fırtınayt’’ ile başlayacak. Cumartesi gecesi Ezhel, Kaan Tangöze ve Pazar gecesi Bülent Ortaçgil, Korhan Futacı gibi isimlerin 30 dakikadan az sürecek solo performansları ile sizi üç gece boyunca Kadıköy çevresinde yiyip, içip, müziğe doyuracak Klasik bir Moda akşamı deneyimi için Moda Sahnesi çevresinde bulunan Zeplin Pub & Delicatessen, Aksi, Draft gibi bira çeşitliliği bol mekanlarda hafif çakırkeyif olmayı, Basta!, Çiya Sofrası, Snob Street Food’da karnınızı tıka basa doyurmayı es geçmeyin!

Adres: Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi Halil Ethem Sokak No.34/27 Kadıköy İstanbul

Telefon: 0216 330 58 00

http://www.modasahnesi.com/tr

Mikla – Beyoğlu / New Year’s Eve / 31 Aralık

Gastronomi dünyasının saygın eleştirmenleri tarafından seçilerek, Dünya’nın en iyi 50 restaurant listesinde 44. sırada bulunan şef restaurantı Mikla, Mehmet Gürs ve ekibi tarafından hazırlanan ‘’Yeni Anadolu Mutfağı’’ lezzetleriyle size Türkiye ile sınırlı kalmayan geniş bir Anadolu mutfağı deneyimi yaşama fırsatı sunuyor.

A la carte / tadım menüsü opsiyonları ile rezervasyon yapabileceğiniz Mikla restauratın yılbaşı akşamı için 7 course’dan oluşan tadımlıkları, menüye uygun seçilen şaraplar eşliğinde sunulacak.

İyi servis anlayışı, keyifli ortam, enfes kokteyller, harika şarap alternatifleri ve lezzetli çerez düşkünlerinin yılbaşı akşamı buluşması gereken yer Mikla. Tabii yarım boy asgari ücreti masada bırakacağınızı bilerek ikramları son zerresine kadar sömürüyoruz.

Adres: The Marmara Pera Meşrutiyet Caddesi 15 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0212 293 56 56

https://www.miklarestaurant.com/en

Doğu Ekspresi – Kars / Doğu Ekspresi ile Yılbaşın’da Kars / 29 Aralık – 2 Ocak

Kalabalık arkadaş grubunuz veya yapayalnız çıktığınız bir Doğu Ekspresi maceranız hala yoksa bu ayıbınızı kapatmayı hedefleyen seyahat acentalarına göz atmayı isteyebilirsiniz.

Genel hatları ile 29 - 30 Aralık tarihinde yola çıkılan programlarda; Ani Harabeleri, Çıldır Gölü gezilerinin yanı sıra yılbaşı akşamını Kars lezzetleri ile geçirebilmeniz planlamış. Dönüş yolu için muhteşem manzarada nostalji dolu anları ve uzun seyahat süresini göze alamıyorsanız uçak opsiyonunu aklınızda bulundurun.

İnce pijama takımını ve minimal su ısıtıcınızı evde unutmadan, dar kompartmanda kısa paslaşmalara ve tren içi yüksek ısı oranına bünyeyi hazırlayabilirsiniz.

Program hakkında bilgi alabileceğiniz farklı acenta opsiyonları aşağıda;

https://www.prontotour.com

https://www.setur.com.tr

https://www.deepnature.com

https://www.sehrikeyif.com

Cemal Reşit Rey Konser Salonu - Şişli / CRR Senfoni Orkestrası Yeni Yıla Merhaba / 29 Aralık

Dünyaca ünlü orkestra şeflerimizden Rengim Gökmen, güçlü soprano Görkem Ezgi Yıldırım, tenor Erdem Erdoğan ve CRR Senfoni Orkestrası eşliğinde klasik müziği ülke sınırlarında da canlı canlı hissedebilmek istiyorsanız, erken ‘’Yeni Yıla Merhaba’’ konseri için biletlerinizi alın.

Klasik müziği seven huzur ve şehvet dolu bünyeler, sanata adanmış bir ömrün birikimini hissedebilmek için doğru etkinliktesiniz.

Adres: Harbiye Mahallesi Dar’ül Bedayi Caddesi No:31 Şişli İstanbul

Telefon: 0212 232 98 30

https://crrkonsersalonu.ibb.istanbul

IF Performance Hall – Beşiktaş / White New Year Party / 31 Aralık

İstanbul gece hayatının Ankara kökenli mekanlarından IF Performance Hall Beşiktaş, Apollo Concept Parties işbirliği ile bembeyaz bir yeni yıl karşılaması planlıyor.

Partiye katılmayı düşünüyorsanız, canlı sahne performansları, lazer şovlar, elektronik müzik, yılbaşı çekilişi ve umarsızca dans edebilmeye hazır olun.

Adres: Cihannüma Mahallesi Has Fırın Caddesi Akmaz Çeşme Sokak no : 26 Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0546 566 99 46

http://www.ifperformance.com/besiktas

The Populist - Bomonti / Yılbaşı Gecesi Ziyafeti / 31 Aralık

2016 yılından beri Bomonti Ada içerisinde özgün dekorasyonu, craft lezzetleri, taze bira çeşitliliği ve özel etkinlikleriyle yer alan gastropub The Populist yılbaşına özel hazırladığı menü ile ‘’ İyi yemek, iyi müzik ve yüzde yüz eğlence!!! ‘’ vaad ediyor.

Set menu ve limitsiz içki opsiyonu dışında minimum harcama tutarı koşuluyla da var olan menüden dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Güzel ambiyans, sıcak servis edilen özel yapım biralar, lezzetli içki yancısı yemekler ve gruplar arası kaçak bakışmalar için doğru adres, The Popülist.

*Mekan kalabalık gruplara özel salon rezervasyonu imkanı sunuyor.

Adres: Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1-D Şişli İstanbul

Telefon: 0212 296 20 34

http://www.thepopulist.com.tr

Conrad İstanbul Bosphorus - Beşiktaş / Erol Evgin Yılbaşı Konseri / 31 Aralık

Conrad İstanbul Bosphorus balo salonunda, ebeveynler klasik bir yılbaşı akşamında çılgınlar gibi yiyip, içip, kucaklaşıp, eğlenirken, minikler dans pistinde cirit atmasın diye oyun alanında özel eğitmenler ve animasyon ekibi ile fütursuzca koşturabilecekler.

Erol Evgin’in performansından önce Türk pop müziğinin köklü isimlerinden Grup Gündoğarken sahne alacak.

‘’Arkadaş, bu yıl klişe yılbaşını dibine kadar yaşayoruz!’’ diyenler; gecenin sonunu göremeyecek kukuletalar, fütursuzca yenilecek kuruyemişler, kırmızı iç çamaşırı muhabbetleri, mayonezi kabuk tutmuş rus salatası, ertesi gün ağzınızdan burnunuzdan çıkacak simler ile eğlencenin doruklarında cirit atacaksınız.

Otel, Manzara Restaurant içerisinde sunulacak ‘’New Year’s Late Breakfast’’ ile akşamcıların gözünü kahvaltı çeşitliliği ile döndürecek. Kahvaltı servisi 06:00 – 13:00 arası.

Adres: Cihannuma Mahallesi Saray Caddesi No:5 Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0532 326 11 31

http://www.conradistanbul.com

Yazar: Dijan İyigün