Şimdi o telefonu yavaşça yere bırak.

Şimdi o telefonu yavaşça yere bırak.

Volkswagen'dan güzel hareket: #hareketegeç

Instagram'da ne kadar vakit geçirdiğini gösteren yeni Instagram özelliği "Hareketlerin" Volkswagen Türkiye'nin kampanya konusu oldu.

Medina Turgul DDB imzalı #hareketegeç story serisi, herkes için bir çağrıda bulunuyor: "Hadi telefonları bırakın, arabanıza atlayın ve doğayı hissedebileceğiniz bir yerlere gidin!"

Kafamın içi:

Düşünülmesi inanılmaz zor bir kampanya olmasa da Instagram'ın bu özelliğinin aslında üzücü bir tabloyu gözler önüne serdiğini farketmişler. Bunu kullanmaları şahane olmuş. Ben dahil herkesin Instagram'da geçirdiği sürenin hatrı sayılır rakamlarda olduğuna eminim. O sürede yapacak milyon tane şey varken, kim ne yaptıydı, nereye gittiydi, hoşlandığım kız/erkek kimlerle takılıyo bakayımdı merakı ağır basıyo ve biz o milyon tane şeyden bir tanesini bile yapmıyoruz.

Sosyal medyaya tü kaka demiyorum tabii ki. Benim de işimin gücümün bir parçası ya da benim de aynı meraklarım oluyor ama insan bir silkinip uzaktan bakınca geçen zamana üzülüyo yer yer. 

Her neyse demem o ki markaların bu farkındalığı artar da kampanyalarını daha offline mecralara yönelik yaparlarsa yeni bir kafa oluşabilir.

Tabii ne ironik ki telefonu bırak ve doğaya yakınlaş, kaliteli zaman geçir çağrısını dahi story serisi ile yapıyoruz ahah. Paradoks!

Yazar: cansu_bu